Zimmermann FZ 42 Portal Cnc İşleme Merkezi

GÜÇLÜ.
ÇEVİK.
UYARLANABİLİR.

FZ42 CNC portal freze makinesinde farklı boyutlardaki çalışma alanları, hareket yolları, freze kafaları ve kontrol markaları birbiriyle birleştirilebilir. Portal tasarımı, özellikle tüm bileşen işleme yelpazesi için uygundur. FZ42’nin makine tablası temele sıkıca sabitlenmiştir, böylece iş parçasının işleme sırasında hareket ettirilmesine gerek kalmaz. Frezeleme işlemi, ağırlık ve boyuttan bağımsız olarak oldukça hassastır.

Yapısal olarak sağlam portal, çapraz ve Z kızakları ve dinamik frezeleme kafası tutarlı, verimli bir frezeleme işlemi sağlar. Yüksek stabilite ve sertliğin birleşimi, model, alet ve kalıp yapımının yanı sıra havacılık ve otomotiv endüstrilerindeki sektöre özgü gereksinimleri karşılar. Bu 5 eksenli çok yönlü makine, gemi yapımında ve alternatif enerji endüstrisi alanında iş parçalarının işlenmesi için de uygundur.

UYGULANABİLİR FREZELEME KAFALARI

  • VH 30
  • VH 40
  • VH 60
zimmermann vh 30 freze kafası

EN YÜKSEK SICAKLIK KARARLILIĞI İLE MAKSİMUM HASSASİYET

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, frezeleme sürecinde daha da hassas sonuçlar sağlar. A ekseni, geri tepmesiz bir ön gerilimli tork dişli sürücü paketi tarafından, C ekseni ise doğrudan bir tork motoruyla tahrik edilir. Standart bir sıvı soğutma sistemi, eşzamanlı işleme sırasında üretilen ısıyı dağıtır. Freze kafaları alüminyum, kompozit malzemeler, çelik ve dökme demiri işlemek için uygundur.

zimmermann vh 40 freze kafası

DÖKME MONOBLOK TASARIM SAYESİNDE MAKSİMUM SICAKLIK KARARLILIĞI

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, maksimum yüzey kalitesi ve kesme performansı sağlar. Boşluksuz sürücü sayesinde, 2 eksenli freze kafası hassas konumlandırma ve tekrarlama doğruluğu sağlar. Alüminyum, CFRP ve GFRP’nin HSC ile işlenmesi için uygundur, hacim işlemede maksimum performans sağlar.

zimmermann vh 60 freze kafası

GÜÇLÜ VE ESNEK - GERÇEKTEN ZOR FREZELEME GÖREVLERİ İÇİN

Tork sürücüler, maksimum performans gerektiren tüm uygulama alanları için özel olarak tasarlanmış maksimum dinamik ve konumlandırma doğruluğu sağlar. VH60, yenilikçi MuST® teknolojisine dayanmaktadır. Bu, iş millerini değiştirmeye veya yeniden kilitlemeye gerek kalmadan malzemelerin kaba işlemeden ince işlemeye kadar komple işlemesini sağlar. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

çalışma alanı

X ekseni

3.000 – 40.000 mm

Y ekseni

2.500 – 6.000 mm

Z ekseni

1.000 – 3.000 mm

Tabla boyutu

Boy

3.000 – 40.000 mm

Genişlik

2.500 – 6.000 mm

Yükseklik

250 mm

Tabla Yükü

maks. 15.000 kg/m2

T-Kanallar (boylamasına)

18H12

T-Kanalların mesafesi

250 mm

Eksen sürücüleri

Sürme hızı X-, Y-, Z-ekseni

60 m / dak kadar

İvmelenme doğrusal eksenler

4 m/s2 kadar

Ebatlar

Alan gereksinimi (çevresel cihazlar olmadan)

Uzunluk

7.800 – 47.800 mm

Genişlik

6.650 – 10.150 mm

Yükseklik

5.610 – 9.110 mm

Hassasiyet

Standart hassasiyet

VDI / DGQ 3441 veya ISO 230-2’ye göre

Özel hassasiyet

istek üzerine mümkün

Zimmermann FZ 42 Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Teknik bilgileri PDF indirme yoluyla elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi aldıktan sonra size FZ 42 işleme merkezi broşürünü göndermekten memnuniyet duyarız. İlginiz için çok teşekkürler!