Zimmermann FZ 37 Portal Cnc İşleme Merkezi

ÇOK YÖNLÜ.
DÜŞÜNÜLMÜŞ.
TECRÜBELİ.

Modüler sistem konsepti sayesinde CNC portal freze makinesi FZ37, farklı boyutlarda ve kontrol markalarında çalışma alanları ile donatılabilir. Portal tasarımı, özellikle tüm bileşen işleme yelpazesi için uygundur. Makine tablası temele sıkıca sabitlenmiştir, böylece iş parçasının işleme sırasında hareket ettirilmesi gerekmez. Frezeleme işlemi, ağırlık ve boyuttan bağımsız olarak oldukça hassastır.

Yapısal olarak sağlam portal, çapraz ve Z kızakları ve dinamik freze kafalarının kombinasyonu, tutarlı ve verimli bir frezeleme işlemi sağlar. Yüksek stabilite ve sağlamlık, model, alet ve kalıp yapımının yanı sıra havacılık ve otomotiv endüstrilerinde sektöre özgü gereksinimleri karşılar. 5 eksenli çok yönlü makine, gemi yapımında ve alternatif enerji endüstrileri alanında iş parçalarının işlenmesi için de uygundur.

UYGULANABİLİR FREZELEME KAFALARI

  • VH 10
  • VH 20
  • VH 30
  • VH 40
zimmermann vh 10 freze kafası

İNCE TASARIM SAYESİNDE MİNİMUM RAHATSIZ EDİCİ KONTURLAR

Çatal başı döküm monobloktan yapılmıştır. Küçük boyutuna rağmen, VH10 yüksek kenetleme kuvvetleri  sağlar ve dengeli parça işleme sağlar . İsteğe bağlı: Soğutma yağlayıcıları ve / veya minimum miktarda yağlama ile etkili proses soğutması. Alüminyum, kompozit malzemeler, plastikler, üreol ve kilin frezelenmesi için özellikle uygundur.
zimmermann vh 20 freze kafası

GÜÇLÜ TORKLARI YÜKSEK DÖNÜŞ HIZLARIYLA BİRLEŞTİRİR.

Elektronik olarak gerilmiş, boşluksuz torklu çift motorlar. C ekseni doğrudan bir tork sürücüsüne sahiptir. Yüksek çözünürlüklü ölçüm sistemleri aracılığıyla yüksek hassasiyetli konumlandırma. Simetrik yapı ve aşağı doğru sivrilen kompakt tasarım sayesinde, freze kafası küçük bir engelleyici kontura sahiptir ve farklı üreticilerin iş milleriyle birleştirilebilir.

zimmermann vh 30 freze kafası

EN YÜKSEK SICAKLIK KARARLILIĞI İLE MAKSİMUM HASSASİYET

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, frezeleme sürecinde daha da hassas sonuçlar sağlar. A ekseni, geri tepmesiz bir ön gerilimli tork dişli sürücü paketi tarafından, C ekseni ise doğrudan bir tork motoruyla tahrik edilir. Standart bir sıvı soğutma sistemi, eşzamanlı işleme sırasında üretilen ısıyı dağıtır. Freze kafaları alüminyum, kompozit malzemeler, çelik ve dökme demiri işlemek için uygundur.

zimmermann vh 40 freze kafası

DÖKME MONOBLOK TASARIM SAYESİNDE MAKSİMUM SICAKLIK KARARLILIĞI

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, maksimum yüzey kalitesi ve kesme performansı sağlar. Boşluksuz sürücü sayesinde, 2 eksenli freze kafası hassas konumlandırma ve tekrarlama doğruluğu sağlar. Alüminyum, CFRP ve GFRP’nin HSC ile işlenmesi için uygundur, hacim işlemede maksimum performans sağlar.

çalışma alanı

X ekseni

3.000 – 40.000 mm

Y ekseni

2.500 – 6.000 mm

Z ekseni

1.000 – 3.000 mm

Tabla boyutu

Boy

3.000 – 40.000 mm

Genişlik

2.500 – 6.000 mm

Yükseklik

250 mm

Tabla Yükü

maks. 5.000 kg/m2

T-Kanallar (boylamasına)

18H12
opsiyonel 18H8

T-Kanalların mesafesi

250 mm

Eksen sürücüleri

Sürme hızı X-, Y-, Z-ekseni

60 m / dak kadar

İvmelenme doğrusal eksenler

5 m/s2 kadar

Ebatlar

Alan gereksinimi

Uzunluk

6.800 – 47.550 mm

Genişlik

6.650 – 10.150 mm

Yükseklik

5.370 – 8.870 mm

Hassasiyet

Standart hassasiyet

VDI / DGQ 3441 veya ISO 230-2’ye göre

Özel hassasiyet

istek üzerine mümkün

Zimmermann FZ 37 Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Teknik bilgileri PDF indirme yoluyla elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi aldıktan sonra size FZ 37 işleme merkezi broşürünü göndermekten memnuniyet duyarız. İlginiz için çok teşekkürler!