Hermle C 42 / C42 U MT Cnc Dik İşleme Merkezi - Uygulamalar

Yüksek-Performans-Serisinden C 42 işleme merkezi, MT teknolojisine etkili bir giriş yapar – ve yüksek performanslı bir frezeleme ve tornalama merkezi haline gelir. Bu, takım ve kalıp yapımı, medikal, havacılık, motor sporları, yarış sektörleri ve diğer endüstrilerdeki çeşitli uygulamaları içerir: C 42 / C 42 U MT işleme merkezi her alanda kendi evindedir. 

Hermle C 42 için 7 sebep

Hattında kaleci kadar güvenilir ve bir golfçünün atışı kadar hassaslar. – Hermle cnc dik işleme merkezlerimiz verimli ve güçlü frezeleme ve tornalama gerektiğinde her türlü farklı sektördeki yıldız kalitelerini kanıtlamaktadır. En iyi sonuçları alın ve her türlü disiplinde zirveye ulaşın!

Hermle C 42 Başlıca Değerler

Hareketler: 800 x 800 x 550 mm
Gövde: Çap 800 / H 560 mm
Çarpma dairesi: Ø 990 mm
Maks. dikey tabla boşluğu: 700 mm

GERÇEKLER

Devir: 15000/ 18000/ 25000/ 42000 dev/dak
Hızlı lineer hareketler: 45 (60) m/dak.
Salıncak Döner Tabla: Çap 800 x 630 mm
Tabla yükü maks.: 1400 kg (5 eksen simultanede)

ÇARPIŞMA KORUMA İLE YÜKSEK TEKNOLOJİK İŞ MİLİ

Tıpkı salıncak döner tablalarımız gibi, iş millerimiz de tamamen Gosheim’daki tek fabrikamızda üretilmektedir. 5 eksen işlemeye uygun iş milleri iki parça halinde üretilmiştir ve servis sırasında kolayca ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Düşük hacim kaplayan kenarları ve sıkıştırma manşonları ile çarpışma koruması sayesinde, maksimum çarpışmadan kaçınmak için güvenliğe öncelik verilir. Çarpışmaların %50’sinde hasar önlenebilir.

A dan Z ye

Otomatik kabin kapısı, otomasyon paketleri, BDE sinyali, emülsiyon buharı çekme sistemi, hassasiyet paketleri, yüksekliği ayarlanabilir kontrol paneli, talaş konveyörü, takım içi soğutma sistemleri ve talaş arabası, takım kırılması izleme ve ölçümü, ek takım magazinleri …

Üretim ve İşletmede

Hermle birçok bileşeni, hafif yapı ve mineral döküm teknolojisini kullanarak üretmektedir. Yüksek derecede kendi üretimi, yerel tedarikçiler ve yüksek verimlilik faktörlerine sahip bileşenler de enerji verimliliğini arttırmaktadır. Enerji geri kazanımı, yüksek kaliteli servo sürücüler ve efsanevi uzun servis ömürleri, fiili çalışma sırasında aynı yüksek standartların kanıtıdır.

HEIDENHAIN ya da SIEMENS

Heidenhain TNC 640 ve Siemens S 840 D – bunlar C 32 ile birlikte kullanılabilecek iki kontrol sistemidir. Çeşitli konfigürasyonlara ve işlevlere sahiptirler – döner ve salıncak eksenleri için hassasiyeti arttırıcı araçlar, şeffaf takım yönetimi dahil. Dinamik Verimlilik, Dinamik Hassasiyet veya Kinematic Opt. gibi ek yazılım opsiyonları ayrıca fonksiyon yelpazesini genişletmeye de hizmet eder. Hermle’nin tam kurulum ve kontrol elemanları kullanımı kolaylaştırır ve geliştirir.

Takım Magazini

C 42 / C 42 U MT’nin takım magazini makine yatağına entegre edilmiştir ve bu da çok iyi erişilebilirlik sağlar. Standartta tezgah merkezinde dairesel konumlanmış 42 cep mevcuttur ve ek opsiyon magazinler ile arttırılabilir. Maksimum takım ağırlığı 8 kg ve maksimum takım uzunluğu 300 mm’dir. Takım değiştirme pozisyonlarında üfleme nozülleri vardır. İsteğe bağlı ilave ek magazinler ile, işleme merkezinin kapasitesi 462 cebe kadar arttırılabilir. Torna ve freze takımları aynı sistem ile yüklenebilir.

ROBOT SİSTEMİ, PALET DEĞİŞTİRİCİ VE KULLANIM SİSTEMİ

C 42 / C 42 U MT gibi bir orijinal frezeleme / tornalama merkezi otomasyonla ilgili tüm beklenen talepleri de yerine getiriyor. Bu talep özellikle büyük ebatlı ve ağır parçalarla başlıyor ve uyumlu PW 850 palet değiştirici ile parçaları ve paletleri sunabiliyor. HS Flex RS 05, RSL, RS 2 ve RS 3 Combi robot sistemleri bu esnek işleme merkezi ile birleştirilebilir. Bu şekilde C 42 / C 42 U MT’ye üç adete kadar çevresel cihaz bağlanabilir. Gerekirse, HACS (Hermle Otomasyon Kontrol Sistemi) ve HIMS (Hermle Bilgi Yönetim Sistemi) daha kolay kullanım için eklenebilir.

Herşey En İyi Şekilde Önden Düşünülmüş

Kapsamlı akışkan teknolojisinden, optimize edilmiş yonga yönetim sistemine ve bir dizi soğutucu yağlama ünitesine: Örneğin. Her tür talaşı çalışma alanından çıkarmak için doğru talaş atma ekipmanı. Özellikle kompakt ve yerden tasarruf sağlayan işleme merkezi, demonte edilmeden taşınabilir ve temelsiz olarak kurulabilir, makina montajlı olarak sevk edilebilir.

Hermle C 42 Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Teknik bilgileri PDF indirme yoluyla elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi aldıktan sonra size C 42 işleme merkezi broşürünü göndermekten memnuniyet duyarız. İlginiz için çok teşekkürler!