Zimmermann FZ 40c Portal Cnc İşleme Merkezi

KOMPAKT.
GÜÇLÜ.
HIRSLI.

FZ40c CNC portal freze makinesi, alüminyum ve çelik gibi çok çeşitli malzemelerin eşzamanlı 5 eksenli işlenmesi için uygundur. Kendi döküm gövdesi üzerinde çalışır ve sağlam endüstriyel zeminlere esnek bir şekilde kurulabilir. Maksimum 15 tona kadar ağırlığa dayanabilen güçlendirilmiş taban plakası ve sekiz destek elemanı, iş parçalarının maksimum hassasiyeti ve optimum yüzey kalitesi için temel gereksinim olan frezeleme işlemi sırasında titreşimleri azaltır.

Özel betonla doldurulmuş titreşim sönümleyici yan duvarlar, çalışma alanı, sabit makine tablası ve X yönünde hareket eden baş üstü portalı bu frezeleme çözümünü gerçek bir güç paketi haline getiriyor. Yüksek stabilite ve sertlik, sabit hareketli kütleler ve dinamik sürücünün birleşimi, özellikle model ve kalıp üreticilerinin sektöre özgü gereksinimlerini karşılar.

UYGULANABİLİR FREZELEME KAFALARI

  • VH 30
  • VH 40
  • VH 60
zimmermann vh 30 freze kafası

EN YÜKSEK SICAKLIK KARARLILIĞI İLE MAKSİMUM HASSASİYET

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, frezeleme sürecinde daha da hassas sonuçlar sağlar. A ekseni, geri tepmesiz bir ön gerilimli tork dişli sürücü paketi tarafından, C ekseni ise doğrudan bir tork motoruyla tahrik edilir. Standart bir sıvı soğutma sistemi, eşzamanlı işleme sırasında üretilen ısıyı dağıtır. Freze kafaları alüminyum, kompozit malzemeler, çelik ve dökme demiri işlemek için uygundur.

zimmermann vh 40 freze kafası

DÖKME MONOBLOK TASARIM SAYESİNDE MAKSİMUM SICAKLIK KARARLILIĞI

Entegre salınım ve titreşim sönümleme, maksimum yüzey kalitesi ve kesme performansı sağlar. Boşluksuz sürücü sayesinde, 2 eksenli freze kafası hassas konumlandırma ve tekrarlama doğruluğu sağlar. Alüminyum, CFRP ve GFRP’nin HSC ile işlenmesi için uygundur, hacim işlemede maksimum performans sağlar.

zimmermann vh 60 freze kafası

GÜÇLÜ VE ESNEK - GERÇEKTEN ZOR FREZELEME GÖREVLERİ İÇİN

Tork sürücüler, maksimum performans gerektiren tüm uygulama alanları için özel olarak tasarlanmış maksimum dinamik ve konumlandırma doğruluğu sağlar. VH60, yenilikçi MuST® teknolojisine dayanmaktadır. Bu, iş millerini değiştirmeye veya yeniden kilitlemeye gerek kalmadan malzemelerin kaba işlemeden ince işlemeye kadar komple işlemesini sağlar. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

çalışma alanı

X ekseni

2.500 mm

Y ekseni

2.900 – 3.000 mm

Z ekseni

1.250 – 1.500 mm

Tabla boyutu

Boy

2.500 mm

Genişlik

3.250 mm

Yükseklik

600 mm

Tabla Yükü

8.000 kg/m2

T-Kanallar (boylamasına)

18H12

T-Kanalların mesafesi

250 mm

Eksen sürücüleri

Sürme hızı X-, Y-, Z-ekseni

60 m / dak kadar

İvmelenme doğrusal eksenler

5 m/s2 kadar

Ebatlar

Alan gereksinimi (çevresel cihazlar olmadan)

Uzunluk

7.600 mm

Genişlik

7.300 mm

Yükseklik

5.900 mm

Toplam Ağırlık

62.000 kg

Hassasiyet

Standart hassasiyet

VDI / DGQ 3441 veya ISO 230-2’ye göre

Özel hassasiyet

istek üzerine mümkün

Zimmermann FZ 40c Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Teknik bilgileri PDF indirme yoluyla elde edebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi aldıktan sonra size FZ 40c işleme merkezi broşürünü göndermekten memnuniyet duyarız. İlginiz için çok teşekkürler!